Pek çoğunuzun bildiği gibi 2009 yılında online tv yayıncılığı yapmak amacıyla kurduğumuz Pozitiftv’de, 2010 yılı başında sadece canlı yayınlara odaklanma kararı almıştık. Geçtiğimiz 6 yıldaki çalışmalarımız ve son yıllarda canlı yayın konusunda yaşanan global gelişmeler ile birlikte, karşımıza çıkan fırsatları daha iyi değerlendirebilmek adına Pozitiftv markamızı tamamen değiştirip Livecast markası ile hizmetlerimizi sunmaya karar verdik.

Türkiye’de canlı yayını ilk yapan ekip değiliz ancak canlı yayının kurumlara faydasını görüp bu işi ciddiye alarak yapan, canlı yayınların hem kalite hem de teknoloji olarak gelişmesine öncülük eden tek şirket olduk. Türkiye’deki pek çok önemli etkinliğin, pek çok firmanın ilk canlı yayınları yaptık. Canlı yayının kurum kültürüne ve markaya etkisinin görülmesini ve daha çok kurum tarafından kullanılmasını sağladık.

Pozitiftv, teknolojinin toplum faydası için kullanımının en güzel örneklerinden biri. Milyonlarca kişi dünyanın neresinde yaşıyor olursa olsun, bizimle birlikte, gidemedikleri yerlere gidip göremeyecekleri insanları dinledi, ilham aldı, eğlendi, öğrendi.

Artık neredeyse tüm etkinlikler, canlı yayınlar ile Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına ulaşıyor. Kurumlar, basın toplantılarından dijital kampanyalarına kadar çok farklı amaçlar için canlı yayını etkin ve efektif bir şekilde kullanıyorlar.

Son dönemde canlı yayın konusundaki gelişmeler teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin malumu. Önce Youtube, ardından Periscope ve son olarak Facebook Live derken canlı yayınlar, kurumların önemli etkinliklerinde kullandığı pahalı bir araç olmaktan çıkıp günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor.

Bu sebeple Pozitiftv markasının değişmesi sadece bir marka değişimi değil. Yeni gelişmelere öncülük etmek amacıyla, sunduğumuz hizmet çeşitliliğinin ve operasyonlarımızın Livecast markası etrafında yeniden şekillendirilmesi anlamına da geliyor.

Önümüzdeki dönem şimdiye kadar canlı yayını kullanmamış kurumların ve departmanların, daha farklı şekillerde canlı yayınları kullanarak daha çok fayda sağlamasını ve canlı yayınların geri dönüşünü arttırmaya yönelik çalıştığımız yeni bir dönem olacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir